Gmina Lipowa

Informacja o Jubilacie z Gminy Lipowa, który obchodził 100 rocznicę urodzin.

dodane dnia 2008-03-04 12:18 przez , zatwierdzone przez

N I E C O D Z I E N N Y J U B I L E U S Z !


W poniedziałek 03 marca 2008r. w Lipowej miała miejsce niecodzienna uroczystość. Mieszkaniec Lipowej - Pan Józef BYSKO obchodził jubileusz 100-lecia urodzin. Tak pięknego Jubileuszu w Gminie Lipowa od szeregu lat do chwili obecnej mogły głównie doczekać Panie, w roku bieżącym w tym zacnym gronie znalazł się jeden mężczyzna, mieszkaniec wsi Lipowa – Pan Józef Bysko.
Do domu rodzinnego Jubilata z gratulacjami oraz najserdeczniejszymi życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dobrego zdrowia udał się Wójt Gminy Lipowa - Pan Wojciech Zuziak oraz Sołtys wsi Lipowa - Pan Karol Ryszka,
Wójt Gminy przekazał również Jubilatowi list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej
Po złożeniu życzeń, wręczeniu kwiatów i prezentów byliśmy świadkami wielu wspomnień sprzed lat. Nie zabrakło w tym dniu prawdziwych emocji, wzruszeń i radości. Atmosfera była prawdziwie rodzinna a świadomość, iż tylko nielicznym dane jest przeżyć cały wiek naszej polskiej historii podkreślała rangę tego dnia.
Należy dodać, iż Jubilat przeżył I i II wojnę światową. W czasie II wojny światowej trafił do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, miejsca najokrutniejszej kaźni gdzie zmuszany był do ciężkiej pracy. Po kilkunastu miesiącach pracy w obozie oświęcimskim został wywiezionych do przymusowej pracy w Niemczech.
W chwili obecnej, Pan Józef pomimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem, jest w pełni sprawny fizycznie i umysłowo. Samodzielnie zaspakaja wszelkie swoje potrzeby, ponadto wykonuje jeszcze drobne proce domowe i przydomowe. Potwierdzeniem opisanego wyżej faktu jest historia sprzed roku, kiedy to jesienią 2007 roku Pan Józef samodzielnie wspiął się po drabinie aby sprawdzić czy wiatr wiejący w nocy nie zerwał dachówek z dachu jego domu.
Jeszcze raz z okazji Jubileuszu życzymy Jubilatowi wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i pogody ducha na kolejne lata.

I.Talik

Rodzinę sędziwego Jubilata reprezentowali najbliżsi – córka, wnuczki, prawnuki i praprawnuki.