:: Gmina Lipowa
użytkownik :   hasło :    


Informacje o środowisku artykuł wyświetlony 640 razy Strona do wydruku

I N F O R M A C J A


Przedsiębiorstwo Badań Geofizycznych Sp. z o.o. w Warszawie uprzejmie informuję, że w okresie od 01.04.2012 r. do 30.07.2012 r. na obszarze powiatu żywieckiego (część terenu Gminy Lipowa- mapka w załączeniu) prowadzone będą prace geofizyczne metodami grawimetryczną i magnetotelluryczną. Badania geofizyczne prowadzone będą w oparciu o Projekt techniczny prac grawimetrycznych i magnetotellurycznych, temat: SÓL, na zlecenie PGNiG S.A. Do prac skierowane zostaną kilkuosobowe grupy polowe wyposażone w niezbędny sprzęt pomiarowy oraz dysponujące (wymiennie) samochodami osobowo-terenowymi. Pracownicy wykonujący pomiary terenowe posiadać będą Polecenia wykonania badań geofizycznych wystawione przez dyrekcję naszego przedsiębiorstwa.
Pomiary grawimetryczne prowadzone są przy użyciu grawimetrów, które w trakcie pomiarów ustawia się na poboczu drogi. Czas wykonania pomiarów grawimetrycznych na punkcie pomiarowym wynosi około 5-15 minut. Pomiary magnetotelluryczne polegają na rejestracji składowych naturalnego pola elektromagnetycznego przez przyrządy pomiarowe ułożone na powierzchni terenu. Rejestracja pola EM przebiega w systemie ciągłym przez około 24 godziny na każdym punkcie. Prace geodezyjne prowadzone są w celu wyznaczenia stanowisk pomiarowych. Wszystkie przyrządy pomiarowe używane w trakcie opisanych powyżej prac ustawiane są na powierzchni terenu, bez naruszania podłoża (bez wykonywania otworów, wykopów, szurfów oraz bez używania materiałów wybuchowych).
Prace geofizyczne na terenach prywatnych zostaną przeprowadzone tylko za zgodą właścicieli gruntów.
Informacji o prowadzonych pracach udzielają pracownicy Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych Sp. z o.o.

Oddział Geofizyki w Krakowie tel. (12) 266 67 24;
mgr inż. Paweł Targosz tel. (12) 266 67 24;
mgr inż. Łukasz Sito tel. kom. 506 120 577.


Historia zmian artykułu
Nr. Data Operacja Wykonał Zatwierdził
1 2012-04-03 09:55 dodanie artykułu Małgorzata Michalska-Gąsiorek Małgorzata Michalska-Gąsiorek 

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0